Jdi na obsah Jdi na menu
 


Masaši Kišimoto

 

 

Masaši Kišimoto (japonsky 岸本斉史, Kišimoto Masaši, *8.listopadu 1974) je japonský mangaka, který se proslavil především mangou Naruto, podle níž vznikl neméně úspěšný stejnojmenný seriál

 

 

Masaši se narodil v japonské prefektuře Okajama jako starší z dvojčat. Miloval anime a mangu už od dětství.

když si jednou Kišimoto po škole listoval 

Jumpem, uviděl veliký nápis, na kterém stálo, že se může zúčastnit soutěže "Hop Step Award", do níž může zaslat svou vlastní nakreslenou mangu, a když se jim bude líbit, zveřejní ji v samotném časopise. Masaši se rozhodl soutěže zúčastnit a dal se hned do kreslení. Problém byl ten, že ač se snažil sebevíc, nemohl najít svůj vlastní, osobitý styl, jímž by mangu nakreslil. Dařilo se mu jen kopírovat ostatní.

Po nějaké době snažení nakreslil Masaši přibližně třicetistránkovou mangu a ukázal ji bratrovi. Ten mu řekl, že je to o ničem, a tak šel za otcem. Ten mu řekl to stejné. Kišimoto se ale jen tak nechtěl vzdát. A tak to zkoušel znovu a znovu. Finální verzi s názvem Karakuri poslal do vydavatelství Šúeiša, která byla organizátorem soutěže. A skutečně, Kišimotovo snažení se zúročilo; Masaši vyhrál soutěž Hop Step Award, a díky této výhře v něm znovu zavládlo nadšení k tvoření mangy. Kišimoto nikdy nepřestal žít ve svém snu, a tak v roce 1999 poslal do Šónem Jumpu (japonský časopis) první verzi jedné z nejpopulárnějších mang světa:Naruto. Jeho sen – stát se slavným mangakou – se mu nakonec splnil.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář